Au început cursurile la școala din Gorj care are o prelată în loc de acoperiș

Scoala Câlnic
Școala Gimnazială din Câlnic și-a deschis porțile pentru un nou an școlar, cu toate că încă este în șantier.
Acoperișul clădirii este neterminat, fiind acoperit cu o prelată neagră.Primarul din localitate a dispus înlocuirea acoperișului de tablă al Școlii Generale cu unul de țiglă, imediat după încheierea anului școlar. Mai mult, în timpul lucrărilor de renovare, o bucată de tavan s-a prăbușit în timpul vacanței, iar clădirea este destul de șubredă.Gurile rele spun că nu ar fi fost nevoie de înlocuirea acoperișului de tablă, mai ales că lucrarea a fost oferită unei firme preferate de Primăria Câlnic.Școala Gimnazială din Câlnic este printre cele mai slabe din județ, doar un elev din 12 reușind să promoveze Evaluarea Națională în acest an.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














