Bărbat din Gorj, cu permisul de conducere anulat, a murit după ce a intrat cu maşina într-un cap de pod

Bărbat din Gorj, cu permisul de conducere anulat, a murit după ce a intrat cu maşina într-un cap de pod
În autoturism se afla şi un copil în vârstă de 10 ani, care nu a fost rănit
Un bărbat în vârstă de 60 de ani, din Rovinari, cu permisul de conducere anulat, a murit, duminică, după ce a intrat cu maşina într-un cap de pod, de pe marginea drumului DE 79, în judeţul Gorj.
În autoturism se afla şi un copil în vârstă de 10 ani, care nu a fost rănit.„Din cercetările efectuate de polițiști la fata locului a reieșit faptul că un bărbat de 60 de ani, din orașul Rovinari, în timp ce conducea un autoturism pe DE 79 din direcția Craiova către Rovinari, pe raza comunei Plopșoru, a ieșit în afara părții carosabile și a intrat în coliziune cu un cap de podeț, suferind leziuni in urma cărora a survenit decesul. Din verificări a reieșit faptul că bărbatul avea permisul de conducere anulat. În autoturism se mai afla un minor de 10 ani, care nu a suferit leziuni”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Gorj, Victor Ţuhaşu.El a adăugat că în cauză s a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpa și conducerea unui autoturism pe drumurile publice de vetre o persoană care nu deține acest drept.Sursa: Realitatea de Gorj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














