Advertising
Dejecții deversate printr-o conductă în apele Gilortului | VIDEO
7 nov. 2018, 16:59

etilotes
Articol scris de Scris de Fantaziu Ionut
Un caz de poluare teribil a fost înregistrat la Târgu Cărbunești, unde o conductă cu dejecții își varsă conținutul în râul Gilort.
Clipul postat de Titel Truță. Substanțele par să fie deversate de stația de epurare a orașului Târgu Cărbunești.”Parcă e smoală”, spune autorul în timpul filmării. În video se poate observa clar vede o diferență în culoarea apelor Gilortului, care sunt curate în amonte, iar apoi sunt contaminate cu dejecții.https://www.facebook.com/titel.ght/videos/1929221963821494/
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














