A început ședința Coaliției, pentru deblocarea impasului legat de buget. Bolojan ar putea să accepte amendamentele PSD, la intervenția lui Nicușor Dan – SURSE/VIDEO

Ilie Bolojan / Premier
Situație extrem de tensionată înaintea adoptării bugetului de stat. După ce surse au indicat faptul că premierul Ilie Bolojan ar putea lipsi de la ședința coaliției programată în această dimineață, a apărut informația că președintele Nicușor Dan i-ar fi cerut să accepte amendamentele PDS. Ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare a fost convocat la Guvern pentru discuții cu Bolojan.
La ședința coaliției au ajuns atât premierul, cât și ceilalți lideri ai partidelor din coaliție. Ședința are loc în biroul lui Sorin Grindeanu.
Scandalul recent din Parlament, care a implicat schimburi dure de replici între PSD, USR și PNL, pare să fi amplificat tensiunile și să fi adus coaliția într-un punct critic.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














