Primar din Gorj, amendat după ce a fost prins cu lemne fără documente

tractor
Primarul din comuna gorjeană Bumbești-Pițic și un văr de-ai acestuia au fost prinși în timp ce transportau lemne cu un tractor, fără să aibă acte de proveniență pentru acestea.
Edilul Michy Nioață, din Bumbești Pițic, susține că poate dovedi în instanţă că lemnele erau marcate şi proveneau de pe un teren care îi aparţine.”Deşi era o distanţă de circa 300 de metri dintre locul unde efectuau controlul şi locuinţa mea, unde se aflau documentele, aceştia au refuzat să meargă la domiciliu, preferând să verifice actele la Ocolul Silvic Polovragi”, a spus, pentru Pandurul, Nioață.”Amenda a fost aplicată, deşi noi aveam totul în regulă. Am luat un aviz pe care am omis să-l luăm de acasă. Dar o să demonstrăm noi în instanţă că este aviz. Dacă era în neregulă, foarte bine, dar noi am fost în regulă. Noi aveam acel aviz, dar l-am lăsat acasă. Nu ne-am gândit că ne trebuie. Avizul îl aveam de la Ocolul Silvic. Am avut adeverinţă şi de la primărie, lemnele au fost marcate, deci nu au fost probleme”, a mai declarat edilul.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














