Advertising
S-a deschis sezonul de schi în Poiana Braşov - FOTO
2 ian. 2026, 10:07

S-a deschis sezonul de schi în Poiana Braşov - FOTO
Se schiază pe mai multe pârtii
Primăria Braşov anunţă, vineri, că s-a deschis sezonul de schi în Poiana Braşov şi se schiază pe mai multe pârtii.
„S-a deschis sezonul de schi în Poiana Braşov. Se schiază în zona superioară a pârtiilor Lupului şi Drumul Roşu, cu ieşire spre staţia telescaunului Ruia (telescaunul de 6 locuri), precum şi pe pârtiile Kanzel şi Doamnei, cu ieşire în Drumul Roşu, apoi către telescaunul Ruia”, anunţă, vineri, dimineaţă, Primăria Braşov.
Potrivit municipalităţii, în partea inferioară se schiază pe pârtiile pentru începători Bradul şi Stadion.
Primăria Braşov anunţă, de asemenea, că circulă următoarele mijloce de transport pe cablu: Telegondola, Telecabina Capra Neagră, Telescaun Ruia, Teleschiurile Stadion şi Bradul.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














