Slovenul bătut în Gorj a murit la spital

politie_123_63099400
Bărbatul de 45 de ani din Slovenia, care a fost bătut pe 12 februarie de patru tineri, în comuna gorjeană Drăguțești, a murit la spitalul din Craiova.
Bărbatul, care a fost bătut cu cărămizi de mai mulți localnici din Drăguțești, ajunsese în stare foarte gravă la spital. El a murit după zece zile, la Craiova.Slovenul fusese internat cu traumatism cranio-cerebral acut sever, traumatism facial acut şi traumatism toracic forte. Acesta a murit în urma unui stop cardio-respirator, ireversibil la manevrele de resuscitare.Parchetul de pe lângă Tribunalul Gorj a dispus, luni, schimbarea încadrării juridice în acest caz, pentru cei patru tineri implicați, care au vârste cuprinse între 23 şi 33 de ani.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














