Advertising
Tată din Gorj, în arest pentru că și-a amenințat fiul
14 oct. 2019, 14:20

arest
Articol scris de Scris de Fantaziu Ionut
Un bărbat, de 64 de ani, din comuna gorjeană Turburea, bănuit de săvârşirea infracţiunii de nerespectarea măsurilor impuse printr-un ordin de protecţie provizoriu a fost arestat duminică de polițiști.
Bărbatul, care era sub influența băuturilor alcoolice, l-a amenințat cu bătaia pe fiul său, în vârstă de 35 de ani, din aceeași localitate.Agresorul s-a ales cu dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de violență în familie, iar polițiștii au emis și un ordin de protecție de 50 de metri împotriva acestuia.Cum la scurt timp după emiterea ordinului de protecție, bărbatul l-a încălcat, polițiștii l-au reținut pe bărbatul agresiv pentru 24 de ore.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














