Un director de la CEO este plătit în avans, în timp ce pentru echipamente nu sunt bani

ceo
Cornel Bobâlcă, președintele Consiliului de Supraveghere, a primit bani în avans din partea Complexului Energetic Oltenia pentru o muncă pe care încă nu a depus-o.
Cu toate că minele și punctele de lucru ale CEO sunt într-o stare precară, accidentele de muncă înșirându-se pe toată perioada verii, se pare că instituția găsește ușor bani pentru a-și plăti directorii în avans.Bobâlcă primește 5.000 de lei pentru ficare ședință la care participă.Chiar și așa, președintele Consiliului de Supraveghere, se împrumută constant la CEO, cele mai recente astfel de solicitări fiind făcute în 19 iunie, când a solicitat diferite sume directoratului, acesta din urmă aprobându-le imediat.Potrivit declarației de interese pe care a depus-o la CEO, Cornel Bobâlcă a avut, în 2017, venituri totale în valoare de 162.783 de lei (n.r. - 13.565 de lei pe lună).
Citește și:
- 15:54 - Sindicatele din Sănătate amenință cu proteste masive, revoltate de proiectul legii salarizării: „Inechitabilă, incompletă și profund defavorabilă”
- 10:14 - Investițiile în titluri de stat, în declin cu 17% în 2026. Marius Budăi îl critică dur pe Ilie Bolojan
- 08:03 - Ferrari intră în era electrică. A lansat Luce, modelul de peste 500.000 de euro
- 07:58 - Soțul consilierei lui Bolojan critică dur noua lege a salarizării
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














