CRISTOIU ARUNCĂ BOMBA: REȚEAUA SOROS-MACRON ÎL VREA PE BOLOJAN LA COTROCENI

CRISTOIU ARUNCĂ BOMBA: REȚEAUA SOROS-MACRON ÎL VREA PE BOLOJAN LA COTROCENI
lie Bolojan nu a reușit să câștige nici măcar susținerea propriului partid, spune Cristoiu
Ion Cristoiu susține că rețeaua Soroș-Macron a dus o luptă grea în ultima săptămână pentru a-și impune candidatul la alegerile prezidențiale din România, fiind vorba despre Ilie Bolojan. Se pare că în zadar, spune jurnalistul. Asta pentru că Ilie Bolojan nu a reușit să câștige nici măcar susținerea propriului partid, spune Cristoiu.
"In ultima saptamana care a precedat acest moment a fost o uriasa operatiune pusa la cale cred de reteaua Soros si de o parte a serviciilor nostre care sunt sub influenta serviciilor franceze, avand ca tema Ilie Bolojan trebuie sa candideze.
Elena Lasconi s-a agitat. Ar trebui acum un concediu de vreo juma de an pentru ca s-a consumat saraca emotional, fizic, vorbe, getsuri, izmeneli. De ce? Pentru ca sa candideze Ilie Bolojan.
Ilie Bolojan, uitandu-ma la cei care au pledat pentru asta si la relatia lui deosebita cu Maia Sandu - amandoi asezandu-se sub protectia Frantei, a lui Emmanuel Macron - este limpede ca s-a vrut candidatul retele Soros si a lui Macron.
Este greu de imaginat ca Ilie Bolojan ar mai putea candida. In consecinta, Crin Antonescu candideaza si Ilie Bolojan nu candideaza. Asadar, omul retelei Soros-Macron a pierdut sau nu? Vom vedea, dar e greu de presupus ca in cele 7 zile pana la 15 martie iese el maine si spune <<Candidez independent, am strans semnaturi>>", a declarat Cristoiu intr-un videoclip postat in mediul online.
Citește și:
- 13:04 - Călin Georgescu, mesaj pentru români după slujba de Rusalii din Buftea: "Un conducător de țară, de glie, ascultă de Dumnezeu, nu de oameni" VIDEO
- 10:08 - Ana Maria Păcuraru, în inima Deșertului Gobi: imagini senzaționale de la una dintre cele mai mari centrale solare din lume
- 20:57 - Explicația surprinzătoare a Maiei Sandu după decretul pentru Traian Băsescu: „Nu puteam face asta mai devreme”
- 17:27 - Italia trimite avioane de luptă și militari în România după incidentul de la Galați! Misiunea a fost urgentată
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News













