MIRON MITREA, DESPRE MOTIVUL PENTRU CARE NICUȘOR DAN NU POATE FI LUAT ÎN SERIOS: NU ȘTIU CUM PĂPUȘARII LUI POT SĂ-L LASE SĂ APARĂ AȘA

MIRON MITREA, DESPRE MOTIVUL PENTRU CARE NICUȘOR DAN NU POATE FI LUAT ÎN SERIOS: NU ȘTIU CUM PĂPUȘARII LUI POT SĂ-L LASE SĂ APARĂ AȘA
Într-o analiză incendiară făcută în exclusivitate la Realitatea PLUS, analistul a spus că președintele României nu poate fi credibil în fața autorităților cu care negociază la cel mai înalt nivel pentru felul în care se prezintă.
Consultantul politic Miron Mitrea dezvăluie motivul pentru care Nicușor Dan nu poate fi luat în serios! Într-o analiză incendiară făcută în exclusivitate la Realitatea PLUS, analistul a spus că președintele României nu poate fi credibil în fața autorităților cu care negociază la cel mai înalt nivel pentru felul în care se prezintă.
"Eu am să fiu mai direct. Pentru mine, un cetățean care să dă președintele unei țări și care apare în fața televiziunii cămașa făcută așa, cu părul nearanjat, desfăcut, fără o cravată la gât nu cred că poate să impună autoritate în fața unor șefi de bănci și alte instituții care trebuie să împrumute și să sprijină.
Modul în care imaginea lui este judecată este la fel de important ca și ceea ce face. În ultima vreme, nu știu ce fac oamenii ăștia care ăl păpușează, îl manipulează, îl sfătuiesc, habar nu am cum să zic, de-l lasă să apară în felul ăsta. Imaginea lui nu e una de președinte. E primul lucru pe care-l văd, după aceea îl ascult ce spune", a declarat Mitrea în ediția de duminică[ seara a e emisiunii "Culisele Puterii" de la Realitatea PLUS.
Miron Mitrea, adevărul tranșant despre alegeri: „Peste tot se încearcă să se fure votul”
Citește și:
- 16:00 - Fratele lui Radu Mazăre, bun de plată. Fostul senator Alexandru Mazăre, obligat să dea statului 130.000 de euro pe care nu îi poate justifica
- 14:34 - Judecătoarea care a acuzat presiuni asupra Justiție din partea lui Dragoș Pîslaru: "Aștept să mă dea și în judecată. Este trist că s-a ajuns aici"
- 13:13 - Traian Băsescu redobândește cetățenia Republicii Moldova
- 12:50 - Ministrul Nazare, vești bune din economie: Deficitul și cheltuielile au scăzut
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














